Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

DZIEŃ DODATKOWYCH DIAGNOZ 

W PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ

            Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w akcji Dzień dodatkowych diagnoz logopedycznych i konsultacji psychologiczno – pedagogicznych, która odbędzie się w sobotę 24 listopada 2018 roku, w godzinach 9:00 – 14:00 na terenie naszej poradni – ul. Wojska Polskiego 20 w Sępólnie Krajeńskim. Akcja ta organizowana jest w celu jak najwcześniejszego wykrywania odchyleń rozwojowych i zaburzeń mowy u dzieci oraz umożliwia indywidualne konsultacje psychologiczno – pedagogiczne.

            Przypominamy o możliwości udziału dzieci i młodzieży w zajęciach warsztatowych rozwijających kompetencje społeczno – emocjonalne. Dają one możliwość lepszego rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych emocji, pozwalają wyznaczać i osiągać pozytywne cele w kontaktach społecznych, uczą okazywania troski i zainteresowania potrzebami innych.

Wszystkie świadczone przez nas usługi są bezpłatne. Rejestracja i zapisy po uprzednim kontakcie telefonicznym  – tel. 52 3882147 lub osobiście w sekretariacie poradni (decyduje kolejność zgłoszeń).

                                                                                                                           ZAPRASZAMY

                                                                                                                          Zespół Poradni

 

***

 

Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim

W czwartek 18 października 2018r. podczas ostatniej 50 sesji rady powiatu  sępoleńskiego V kadencji obchodzono jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim oraz podsumowano pracę poradni w roku szkolnym 2017/2018 zamykającym piąte dziesięciolecie działalności placówki.

Dyrektor poradni Katarzyna Kowalczyk w swoim wystąpieniu przedstawiła rys historyczny poradni, kolejne zmiany bazy lokalowej na przestrzeni lat oraz zasady działania placówki zgodne z przepisami prawa oświatowego. Dyrektor zwróciła  uwagę na rolę Poradni w życiu oświaty powiatu sępoleńskiego, współpracę ze środowiskiem lokalnym i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (programy  pilotażowe rekomendowanych przez MEN). Ponadto istotnymi punktami wystąpienia była prezentacja kwalifikacji specjalistów zatrudnionych w placówce oraz wyzwania merytoryczne i techniczne jakie stoją przed poradnią. 

Na zakończenie odbyło się uroczyste, wzajemne podziękowanie za współpracę między Zarządem Powiatu Sępoleńskiego a dyrektorem i pracownikami Poradni.

_DSC9915

IMG-20181106-WA0000 (1)

 

***

 

"Szkoła dla rodziców i wychowawców"

Trwają zapisy na zajęcia "Szkoła dla rodziców i wychowawców".

"Szkoła dla rodziców" to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Główne cele zajęć to:

– wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą,

-nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku,

-budowanie silnej więzi między rodzicami a dziećmi,

-refleksja nad własną postawą wychowawczą,

-nauka umiejętności lepszego porozumiewania się,

-wymiana doświadczeń.

 

Zajęcia obejmują 10 spotkań.

Zgłoszenia należy kierować pod numerem 52- 388 21 47 lub osobiście w sekretariacie poradni.

 

  Serdecznie zapraszamy!

 

***

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ  

Z PEŁNĄ OFERTĄ PRACY PORADNI NA ROK SZKOLNY 2018-2019

 

W NASZEJ OFERCIE MIĘDZY INNYMI:

 

Warsztaty podnoszące kompetencje społeczno – emocjonalne

dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych rozwijających kompetencje społeczno – emocjonalne. Dają one możliwość lepszego rozpoznawania, nazywania  i wyrażania własnych emocji, pozwalają wyznaczać i osiągać pozytywne cele w kontaktach społecznych, uczą okazywania troski i zainteresowania potrzebami innych.

…………………………………………………………………

Szkolenia Rad Pedagogicznych na temat:

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna na terenie szkoły w ujęciu nowych przepisów prawa oświatowego

………………………………………………………………

Proponujemy również udział specjalistów w przygotowywaniu

Wielospecjalistycznej diagnozy funkcjonowania dziecka


 

***

 

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 10 października 2018r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku w ramach projektu pn. „Profesjonalne wsparcie, lepsze jutro – krok III” (realizowanego w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi” edycja 2018) zorganizowało  debatę w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku, poświęconą problemom osób z zaburzeniami psychicznymi.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Sępoleński- Jarosław Tadych, Przewodniczący Rady Powiatu- Marek Chart, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej- Zofia Krzemińska, Zastępca Burmistrza Gminy Więcbork- Jacek Masztakowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Elżbieta Maziarz-Rudnik, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku- Tomasz Siekierka, w/z Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury- Brygida Fertykowska, Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Więcborku- Anna Cybulska, Dyrektor Zamiejscowego Oddziału Szkoły Nr 2- Aneta Kantak, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, terapeuci zajęciowi prowadzący zajęcia w projekcie, uczestnicy projektu wraz z członkami rodzin.

Podczas debaty wystąpili zaproszeni prelegenci:

– Pani Katarzyna Kowalczyk – Dyrektor Poradni Psychologiczno– Pedagogicznej w Sępólnie Kraj.,
– Pani Wiesława Stafiej – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie   Kraj.,
– Pani Dagmara Orzech- przedstawiciel  Stowarzyszenia „Bądź Aktywny” w Kamieniu  Kraj.,
– Pan Sylwester Trzósło– Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy  w Więcborku,
– Pani Monika Lipecka – koordynator w/w projektu realizowanego przez PCPR.

deb2 deb1

***

 

W dniu 05 października w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste otwarcie Sali Integracji Sensorycznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele organu prowadzącego placówkę w osobach Starosty Sępoleńskiego Pana Jarosława Tadycha, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Pani Gabrieli Malczewskiej, Skarbnika Powiatu Pana Władysława Rembelskiego oraz Dyrektor poradni Katarzyny Kowalczyk i członków Rady Pedagogicznej.

Utworzenie Sali Integracji Sensorycznej zostało zrealizowane w trakcie roku szkolnego 2017/2018. Jej powstanie to znaczący krok w powiększaniu oferty programowej poradni dla dzieci i młodzieży oraz rodziców powiatu sępoleńskiego. Pracownia stwarza bowiem szansę na wprowadzenie nowych rodzajów terapii dla dzieci z wieloma deficytami rozwojowymi, ponieważ Sala wyposażona została w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny. Terapia metodą Integracji Sensorycznej stosowana jest między innymi u dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, autyzmem, zespołem Aspergera, opóźnieniem psychoruchowym, schorzeniami neurologicznymi, trudnościami w uczeniu się, itp. od momentu wykrycia niepełnosprawności lub odchylenia rozwojowego.

Terapia polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego). Jest dla dziecka bardzo atrakcyjna, gdyż ma charakter wesołej zabawy ruchowej. W jej trakcie dostarczane są dziecku takie bodźce, których najbardziej potrzebuje jego system nerwowy. Terapia ta zwana „naukową zabawą” odbywa się w przyjemnej Sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt i pomoce do stymulacji wszystkich systemów zmysłowych.

Wyposażając salę konieczne było uwzględnienie wszystkich kanałów percepcyjnych w atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczno-terapeutyczne. Po roku pracy nad wyposażaniem Sali dysponujemy specjalistycznym sprzętem do usprawniania polisensorycznego. W naszej Sali umiejscowiona jest m.in. kabina do integracji sensorycznej z podwieszanym trapezanem, równoważnią, huśtawkami i wyspą do balansowania. Posiadamy liczne obiekty sensoryczne, kulodromy i dyski z fakturami. Stymulację percepcji wzrokowo-słuchowej ułatwiają przewody światłowodowe, magiczny sześcian, podświetlany basen i projektor przestrzenny. Zmysł węchu stymulują puszki zapachowe z olejkami eterycznymi.

Wierzymy, że przy świetnie wyposażonej sali, dobrej współpracy z rodzicami oraz zaangażowaniu specjalistów z Poradni dzieci będą miały szanse wyrównać braki w obrębie poszczególnych narządów zmysłu. Terapia metodą Integracji Sensorycznej wpłynie na polepszenie sprawności psychomotorycznej, kompensowanie deficytów oraz zaspakajanie potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży powiatu sępoleńskiego.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które umożliwiły realizację projektu.

                                                                                      

                                                                                                         Dyrektor i pracownicy PPP

_DSC9514_DSC9516

 

***

 

DZIEŃ DODATKOWYCH DIAGNOZ 

W PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ

            Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w akcji Dzień dodatkowych diagnoz logopedycznych i konsultacji psychologiczno – pedagogicznych, która odbędzie się w sobotę 24 listopada 2018 roku, w godzinach 9:00 – 14:00 na terenie naszej poradni – ul. Wojska Polskiego 20 w Sępólnie Krajeńskim. Akcja ta organizowana jest w celu jak najwcześniejszego wykrywania odchyleń rozwojowych i zaburzeń mowy u dzieci oraz umożliwia indywidualne konsultacje psychologiczno – pedagogiczne.

            Przypominamy o możliwości udziału dzieci i młodzieży w zajęciach warsztatowych rozwijających kompetencje społeczno – emocjonalne. Dają one możliwość lepszego rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych emocji, pozwalają wyznaczać i osiągać pozytywne cele w kontaktach społecznych, uczą okazywania troski i zainteresowania potrzebami innych.

Wszystkie świadczone przez nas usługi są bezpłatne. Rejestracja i zapisy po uprzednim kontakcie telefonicznym  – tel. 52 3882147 lub osobiście w sekretariacie poradni (decyduje kolejność zgłoszeń).

                                                                                                                           ZAPRASZAMY

                                                                                                                          Zespół Poradni

 

***

 

SOCJOTERAPIA

   W  ROKU  SZKOLNYM  2018/2019

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sępólnie Kraj. informuje, że od listopada 2018 rozpoczną się zajęcia socjoterapeutyczne na terenie naszej placówki. Zajęcia te przeznaczone są dla uczniów z trudnościami  w  funkcjonowaniu w relacjach społecznych. Podczas trwania zajęć dzieci i młodzież uczą się oraz doskonalą właściwe reakcje i zachowania społeczno-emocjonalne w relacjach z innymi ludźmi.

Spotkania będą się odbywały na terenie naszej poradni. Termin przyjmowania zgłoszeń na zajęcia socjoterapeutyczne upływa 19.10.2018r.Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność składania wniosków.

                                                                                                                                   Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                                       Zespół PPP

 

***

 

W roku szkolnym 2017/18 na terenie szkół powiatu sępoleńskiego pracownicy poradni prowadzili szkoleniowe rady pedagogiczne na temat organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach i placówkach  oświatowych. Reguluje to obowiązujące od 1 września 2017r. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017., poz.1591).

Zostały wprowadzone m.in. :

-nowa definicja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

-zmodyfikowano zadania nauczycieli dotyczące rozpoznawania i zaspokajania indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, podkreślając wpływ czynników środowiskowych,

Wprowadzono nową formę pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zindywidualizowanej ścieżki realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz zindywidualizowanej ścieżki kształcenia.

 

 

Na terenie poradni, przedszkola i szkół  prowadzone były warsztaty w oparciu o program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” W roku szkolnym  2017/18 odbyło się 5 edycji tego programu. Rodzice uczyli się dialogu z dzieckiem. Były to spotkania mające na celu doskonalenie umiejętności nawiązywania autentycznych relacji  z dziećmi.

Tytuły warsztatów:

– Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać by dzieci do nas mówiły,

– Ten „straszny” nastolatek,

-Wyjątkowe rodzicielstwo – dla rodziców dzieci niepełnosprawnych,

– Jak mówić do małych dzieci, żeby nas słuchały.

 

***

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Klientów

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim

 

Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia  27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz w sprawie swobodnego przepływu danych osobowych, zwane RODO oraz uchylenia dyrektywy 95/46 WE.

 

W świetle powyższego informujemy, że:

 

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim. Z Administratorem można się skontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Wojska Polskiego 20, 89-400 Sępólno Krajeńskie lub elektronicznie e-mail: ppp_sepolno@vp.pl.

2. Dane osobowe Pani/Pana są zbierane w minimalnym zakresie, niezbędnym do realizacji celów, dla których są zbierane.

3. Celem gromadzenia i przetwarzania danych osobowych jest realizacja zadań statutowych przez Administratora oraz w celach statystycznych.

4. Pani / Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie.

5. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim dba o aktualność i poprawność danych osobowych Pani/Pana i niezwłocznie reaguje na każdy wniosek sprostowania czy aktualizację danych.

6. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim realizuje prawo Pani/Pana do:

– dostępu do Pana/Pani danych osobowych oraz ich poprawiania,

– usunięcia Pana/Pani danych osobowych, wycofania zgody, ograniczenia przetwarzania,

– do przenoszenia Pani/ Pana danych, prawa wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawa do niepodlegania decyzji opartej wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu danych.

7. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim ogranicza okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zgodnie z przepisami prawa jedynie do okresu niezbędnego dla realizacji celów, dla których są zbierane, chyba, że zachodzą zdarzenia mogące wydłużyć okres przechowywania danych.

8. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim dokłada wszelkich starań, aby chronić Pani/Pana dane osobowe przed utratą, dostępem osób niepowołanych, przypadkową utratą lub zmianą oraz innymi bezprawnymi formami przetwarzania.

9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

 

Informujemy również, że:

Na podstawie art.23 ust.1, art. 24 ust.1 art. 25 ust.1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2015 r., poz. 2135 z poźn. zmianami) Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 20, 89-400 Sępólno Krajeńskie  informuje, że jest administratorem danych pracowników poradni, klientów i powiązanych z nimi osób, które zostały zgromadzone w celu realizacji zadań statutowych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim na okres wynikający z przepisów.

Ich podanie jest dobrowolne i pochodzą one od właścicieli danych, którzy posiadają dostęp do treści swoich danych oraz ich poprawienia, żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia ze zbiorów, chyba, że dotyczy to danych osobowych, w odniesieniu do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowani określają inne przepisy.

                                                   

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 

 

Adres

89-400 Sępólno Krajeńskie
ul. Wojska Polskiego 20
tel/fax 52 3882147

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Czwartek
od 7:30-16 
Piątek 7:30-15

E-mail

ppp_sepolno@vp.pl

Linki